درباره ما

هم‌زمان با پیشرفت دانش و تکنولوژی در جهان،‌ از پرستاران به عنوان یکی از کلیدی ترین گروه ها در حفظ سلامتی و ارائه مراقبت موثر نیز انتظار می‌رود که بر اساس جدیدترین و به‌روز ترین روش‌ها و علوم، وظایف مرتبط با حرفه‌ی خود را اجرا نمایند.
پیش‌آهنگ، نشریه‌ای الکترونیکی است که بر اساس این ایده به حیطه های تخصصی و به روز پرستاری و علوم مرتبط می‌پردازد و بر آن است که با به کارگیری دانش روز و منابع معتبر، گامی در مسیر ارتقای پرستاری علمی در ایران بردارد.
ارائه جدیدترین مطالب علمی و مرتبط با حیطه‌ها و گرایش‌های مختلف پرستاری با هدف ارتقاء دانش دانشجویان و فارغ‌التحصیلان پرستاری، معرفی نشریات، کتب معتبر و ارائه اخبار سمینارها و کنگره‌های مختلف در زمینه‌ی پرستاری، ارائه نکات کلیدی و مهم بالینی به‌صورت خلاصه و مختصر و معرفی نتایج پژوهش‌های جدید و کارآمد در حیطه‌های مختلف پرستاری و ارائه جدیدترین اخبار و وقایع در حوزه‌ی سلامت و درمان در ایران و جهان از اهداف این وب‌سایت است.

 

 

چرا پیش‌آهنگ؟

 

قلب انسان به طور میانگین نزدیک به صدهزار بار در روز می‌تپد. معمولا سلول‌های تحریک کننده الکتریکی قلب در بافت‌های گرهی آن تجمع یافته‌اند. در بین دو دهلیز این تنها دهلیز راست است که دارای بافت گرهی است به نام گره پیش آهنگ که در دیواره پشتی دهلیز راست و در زیر منفذ بزرگ سیاهرگ زبرین قرار دارد. برای انقباض ابتدا گره پیش آهنگ به صورت ریتم خودبه خودی تحریک می‌شود و این پیام انقباض را از طریق ۳ رشته گرهی دهلیز راست به گره دهلیزی بطنی – که در حد فاصل بین دیواره دهلیزها و بطن‌ها و کمی متمایل به دهلیز راست قرار دارد – هدایت می‌کند. سپس بافت‌های گرهی داخل بطن‌ها از جمله باندل هیس این موج تحریک الکتریکی را در سراسر بطن‌ها منتشر می‌کنند. بنابراین گره پیش آهنگ به عنوان مرکز مولد ضربان قلب به شمار می‌آید.

گره پیش‌آهنگ

بر اساس این تعریف وبسایت پیش‌آهنگ قصد دارد تا پایگاهی برای آموزش علم پرستاری باشد.

 

در صورتی که تمایل به همکاری با پیش‌آهنگ را دارید، لطفا صفحه همکاری با ما را مطالعه کنید. و چنان‌چه نظر، انتقاد و یا پیشنهادی دارید از طریق صفحه تماس با ما، ما را مطلع سازید.

 

موسس و سردبیر:

سیما حجازی
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی
کارشناس ارشد پرستاری مراقبت ویژه از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
کارشناس پرستاری از دانشگاه علوم پزشکی همدان

 

کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است. Copyright © 2018 - All rights reserved. | بهینه شده توسط آژانس بازاریابی دیجیتال درنگ